aktivity

Tipy v okolí

Užijte si různorodé aktivity, které okolí Kunzova nabízí. Krásná okolní příroda přímo vybízí k výletům, ať už pěšky nebo na kole. Pokud máte raději kulturu a historii, navštivte některé z muzeí nebo hradů, které se nachází v blízkosti. 

Památky

Kunzova vila v Hranicích 

Rodinná vila Antonína Kunze, nacházející se na ul. 1. máje v Hranicích.
Neobarokní budovu vystavěl továrník Antonín Kunz.

Zámek Hranice s přilehlou zahradou 

Chlouba města Hranic, kde můžete relaxovat a občerstvit se v zámecké zahradě. Děti můžou využít dětské hřiště a objevovat všemožná zákoutí 

Sport

Golf club Radíkov

V Radíkově si můžete zahrát golf na devítijamkovém hřišti. U obsluhy je možnost si vypůjčit golfové hole, či další golfové vybavení. V areálu je také možnost příjemného posezení s občerstvením.

Aquapark plovárna Hranice

Areál Plovárny Hranice leží na břehu řeky Bečvy v údolí Moravské brány. Můžete navštívit krytý bazén, venkovní koupaliště a wellness.

Příroda

Hranická propast

Hranická propast je nejhlubší sladkovodní zatopenou jeskyní na světě. Maximální naměřená hloubka je 404 m, aniž bylo dosaženo dna. Příjemná procházka naučnou stezkou Hůrka, která vás dovede k propasti.

Zbrašovské aragonitové jeskyně

Jeskyně vznikly stejně jako hranická propast působením uhličitých kyselek. Celoroční teplota je zde 14,5 st. 

Lom Výkleky

K nejkrásnějším místům ke koupání na Přerovsku patří zatopený lom Výkleky. Voda zde je čistá a průzračná, koupání je vhodné i pro malé děti.

Cyklovýlety

Cyklostezka Bečva

Stezka je vedena podél řeky Bečvy. Můžete se těšit na jízdu krajinou po bezpečné komunikaci. Na břehu řeky narazíte například na Loděnici Hranice, kde si můžete dát vychlazené pivo a speciality z grilu.

Kiosek u větrného mlýna Partutovice

Najdete ho na kopci v Partutovicích. Starý dřevěný mlýn láká návštěvníky nejen na prohlídku, ale i kvalitní občerstvení a bohatý program pro děti.

Jadran

Výletiště Jadran se nachází na cyklostezce Bečva směrem na Lipník nad Bečvou. Můžete se zde schladit jak v přírodním koupališti, tak i v nedalekém občerstvovacím zařízení.

Ostatní

Hrad Helfštýn

Hrad s nejdelšími hradebními zdmi v České republice.
Nachází se nedaleko Hranic, uprostřed lesů nad řekou Bečvou.

Hrad Hukvaldy

Hrad Hukvaldy je největším hradem na Moravě. Je spojován s rodištěm známého světového skladatele Leoše Janáčka.

Letní kino Hranice

Kino v Hranicích je nejnavštěvovanějším kinem v Česku. Má kapacitu 1255 osob. Promítá pravidelně od června do srpna. Můžete se zde občerstvit a zpříjemnit si tak podívanou na největší aktuální filmové novinky.

Zoo Olomouc Sv. Kopeček

Rozprostírá se přímo v lesích podhůří Nízkého Jeseníku v blízkosti krajského města Olomouc, v jeho místní části Svatém Kopečku.
Zájmu návštěvníků se těší především šest pavilonů i společné výběhy zvířat. Pro děti je přímo v areálu umístěno dětské hřiště a lanové centrum Lanáček.